A marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum újraindulása, működése egy olyan közösségi összefogás eredménye, amely miatt iskolánk 2019-ben úgy döntött, hogy megalapítja a Rákóczi díjat.
Ezzel azokat a személyiségeket tüntetjük ki, akik iskolánk létezéséért meghatározó módon tettek.
Hálánk kifejezésére nagyon sok évre, nagyon sok díjátadásra van szükség, hiszen mi magunk se tudjuk felmérni, hogy mennyire sokan és sokat tettek és tesznek azért, hogy iskolánk létezhet.
Köszönjük, s reméljük, hogy az előttünk álló évek során sikerül hálánkat ezzel a díjjal is folyamatosan kifejeznünk.
2019-ben Rákóczi díjban részesült:
– Szijjártó Péter, Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztere
– Potápi Árpád János, Magyarország Nemzetpolitikáért felelős Államtitkára
– Holló László. az Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány Igazgatótanácsának az elnöke
– Szabó Ödön parlamenti képviselő
– Székely Szilárd tanár, ideiglenes igazgató
– Márton Gyöngyvér. szülőbizottsági elnök.
2020-ban a járványhelyzet miatt kénytelenek voltunk a díjátadást elhalasztani, erre most, 2021. április 16-án fog sor kerülni.
2021-es díjazottaink:
– Bányász Sándor öregdiák, az 1948-ban felszámolt Főgimnázium végzettje, az öregdiákok Sanctus Emericus baráti körének tagja
– Brendus Réka, Magyarország Nemzetpolitikáért felelős Államtitkárságának főosztályvezetője
– Kovács Irén Erzsébet szenátor
– Oláh Dénes főesperes-plébános
A díjátadás a járványhelyzet miatt korlátolt létszámú fizikai jelenlét mellett fog sorra kerülni a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébániatemplomban, az esemény online is követhető lesz április 16-án, 11 órától ezen a linken: