Pius pápa 1907-ben a Rómába zarándokolt Jaross Béla apát-plébános által különleges áldását küldte a marosvásárhelyi Mária Kongregációnak. A pápa boldoggá avatását 1923-ban indították el. A következő év májusában dr. Pazsitny Bonaventura római apostoli gyóntató elküldte a társulatnak „a szentség hírében elhunyt” pápa ruhájának egy darabkáját. Dr. Pazsitny Bonaventura a kongregáció dísztagja volt.

A bekeretezett fehér lapon a pápa fényképe és ruhájának kicsi, pecséttel hitelesített darabkája látható. A szövetdarab alatti szöveget, amely ma már olvashatatlan, Jaross Béla apát-plébános átírásának köszönhetően ismerjük.

Barabás Kisanna: Marosvásárhelyi Egyházművészeti Múzeum. Millenniumi kiállítás. Tárlatvezető. Marosvásárhely, 2009.